fbpx

Tinklaraštis

Alyvuogių aliejus iš Kretos salos – vienas geriausių Pasaulyje

2021-10-05

Graikijos gamta nuostabi: kalnai, klimatas, žemynas ir salos – aplink neišsemiami augmenijos lobynai. Augalų galia neabejojama, o sąrašas čia klestinčių augalų, turinčių pripažintų naudingų savybių, nesibaigia. Antai alyvmedis Graikijoje – Dievo palaimintas medis, o Kretos alyvuogių aliejus laikomas geriausiu pasaulyje.

Kretos sala yra unikali

Gyvenantiems skuboje ir įtampoje, Kreta turėtų palikti neišdildomą įspūdį. Ši vieta spinduliuota giliomis tradicijomis, sveikata ir tikrumu: žmonės čia paprasti, gyvenantys sveikoje aplinkoje ir besimaitinantys garsiąja Viduržiemio dieta. Valgoma daug žuvies, alyvuogių, alyvuogių aliejaus, ožkos sūrio. Sakoma, kad kretiečiai yra ilgaamžiai (na, po japonų): čia sutiksi ir jaunatvišką sūnų, kuriam 55 metai, ir jo stiprią bei energingą mamą, kuriai 85 metai. Alyvuogių aliejus kretiečiams – ir šviesa, ir šiluma, ir maistas, ir sveika oda. Žinoma, Graikijoje yra daugiau alyvuogių vaisių, tačiau tokio gero aliejaus, koks gaunamas Kretoje – nerasime niekur kitur. Kretoje alyvuogių giraitės auginamos be chemikalų, nes čia labai derlinga žemė – derlius nuimamas net tris kartus per metus. Šioje saloje yra net įsikūręs alyvmedžių institutas, kuris tyrinėja alyvuogių aliejaus ir alyvmedžių kokybę.

Verti pripažinimo
Tikime, kad dėl žemės tvarkymo ir jos vaisių auginimo būdų esame verti tarptautinio pripažinimo. Gamybos procese mums svarbiausia kokybė, todėl kruopščiai renkame žolelių pasėlius, kur tik yra tinkamos sąlygos ir mikroklimatas: nuo Knoso rūmų per visą Kretą ir tam tikrose ypatingose Graikijos dalyse. Mūsų alyvmedžių giraitės, užaugintos ekologiškai, lėtai prisipildo laukinių vietinių žolelių ir kitų aplink juos augančių augalų, kurių dėka formuojasi svarbūs antioksidantai. Svarbu paminėti, kad skirtinguose Graikijos augaluose veikliųjų medžiagų kiekis gerokai didesnis nei kitose pasaulio šalyse. Pavyzdžiui, Kinijoje auginamuose raudonėliuose yra 15% karvakrolio (jo veiklioji medžiaga), o Graikijoje – 75%. Augantys laukinėje gamtoje pasiekia dar aukštesnį lygį.

Ilgaamžiškumo paslaptis
Atsigręžę į istoriją semiamės patirties. Homeras alyvuogių aliejų pavadino „skystuoju auksu“, Aristotelis alyvmedžio auginimą prilygino mokslo formai, Hipokratas jį naudojo kaip vaistą, o Kleopatra alyvuogių aliejų naudojo odos ir plaukų švelninimui bei maitinimui. Ir iš tiesų, alyvuogių aliejus yra vienas iš efektyviausių augalinių aliejų, pradedant odos drėkinimu, puoselėjimu, gydymu ir baigiant makiažo valymu.

Vienas pagrindinių „Evergetikon“ kosmetikos ingredientų
Vienas geriausių pasaulyje alyvuogių aliejų – be abejonės puikus pasirinkimas tinkamam odos puoselėjimui. Alyvuogių aliejus yra vienas pagrindinių mūsų kosmetikos ingredientų, kuris yra ir kosmetikos konservantas ir odos drėkintojas. Daugybė šiandieninių tyrimų įrodo, kad alyvuogių aliejuje esantis didelis kiekis mononesočiųjų riebalų (gerųjų riebalų) ir antioksidantų apsaugo nuo oksidacinio streso bei aplinkos žalos, kurie spartina senėjimo procesus. Alyvuogių aliejuje taip pat gausu vitaminų (A, D, K, E), skvaleno, mineralų bei mikroelementų, kurie ženkliai sumažina oksidacinio streso poveikį, todėl idealiai sudera stangrinančių ir maitinančių kremų sudėtyse. Dargi, šis aliejus turi antibakterinių savybių, jo dėka galima greičiau išgydyti žaizdeles ar kitokios odos pažeidimus. Alyvuogių aliejus taip pat puikiai tinka nuvalyti sunkesnį ar vandeniui atsparų makiažą, tuo pačiu maitindamas paakių odą ir blakstienas. Tiesa, grynas alyvuogių aliejus turi absorbcijos problemų ir riebumą, todėl vieno jo ant odos tepti nereikėtų, tačiau galima pabandyti įlašinti kelis lašus į drėkinamąjį kremą ar patepti sudrėkintą odą – rezultatai nenuvils.

Pripažintas mokslo
Įdomus 2014 m. Madrido universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kad šalyse apink Viduržemio jūrą, kur vyrauja alyvuogių aliejus, osteoporozės atvejų yra gerokai mažiau. 2010 m. Tuniso Monastiro universiteto mokslininkai nustatė, kad reguliarus aukščiausios rūšies pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus vartojimas apsaugo kepenis nuo oksidacinio streso. Didžios Britanijos sveikatos sistema pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, į mitybos planą rekomenduoja būtinai įtraukti alyvuogių aliejų – manoma, jis padeda reguliuojant cukraus kiekį kraujyje.

Nepakeičiamas sveikatos srityje
Alyvuogių aliejaus nauda sveikatai stulbina. Dėl veikliosios medžiagos oleokanto, šis pasižymi tokiomis priešuždegiminėmis savybėmis kaip ibuprofenas: gali padėti nuo spuogų sukelto paraudimo, taip pat pagelbėti kovojant su kitomis odos ligomis, pavyzdžiui, egzema ar dermatitu. Alyvuogių aliejus apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, mažina blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį, taip pat mažina kraujospūdį. Vis daugėja tyrimų įrodančių, kad šiame aliejuje yra medžiagų (skvalenas ir lignanai), kurios prisideda prie vėžio prevencijos.

Alyvuogių aliejus iš rūpestingų rankų
Gera atmosfera, džiaugsmas, teigiama energija ir bendra vizija su mūsų darbuotojais ir partneriais – neatsiejama „Evergetikon“ produktų dalis. Esame įsitikinę, kad norint išlikti sveikiems privalome atsisakyti kenksmingų komponentų, todėl gamybą vykdome išskirtinai švariose ir prižiūrimose patalpose, nenaudodami konservantų. Prabangių gaminių kūryboje mums padeda vertingos medžiagos, gilios žinios, patirtis ir, žinoma, technologinės naujovės. Be nepakartojamo eterinių aliejų distiliavimo įrenginio, jau visai netrukus sulauksime naujausios mašinos, kuri padės ultragarsu išgauti naudingiausias medžiagas iš vaistažolių ir žiedų pačiu natūraliausiu būdu.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *