fbpx

Tinklaraštis

Verslininkė I.Miliauskienė: „Kretos saloje gimstanti kosmetika išsaugojo sveikatą ir harmoniją“

2021-03-24
Natūralūs, be konservantų, kūno priežiūros produktai skirti bet kurio amžiaus žmonėms, kai kurie – nuo pat kūdikystės“, – sako juos kuriantis graikas Ioannis Skrafnakis. Kaip paversti gamtos dovanas idealiomis kosmetikos priemonėmis, vyras domėjosi nuo pat vaikystės, kai stebėjo aplinką ir vietinių žmonių ryšius su ja, ieškant pačių tinkamiausių sveikatos stiprinimo bei grožio puoselėjimo galimybių.

Vėliau I.Skrafnakis medicinos žinių sėmėsi Atėnuose. Nuo 2020 m. jo vadovaujama kompanija turi savo atstovybę ir Lietuvoje – www.evergetikon.lt.

„Jie viską kuria išskirtinai tik iš to, ką vietos augmenijai suteikia keturių jūrų – Egėjo, Kretos, Libijos ir Jonijos – klimatas. Vyraujantis saulės intensyvumas bei stulbinamai švari gamta augalų ekstraktus prisotina tik išskirtinai šiam kraštui galimų gydomųjų galių ir savybių. O Ioannis su savo komanda siekia apjungti žmogui naudingas gamtoje randamas medžiagas su mokslo pasiekimais“, – teigia „Evergetikon“ Baltijos šalyse atstovaujanti panevėžietė verslininkė Irmantė Miliauskienė.

Tai, kad šios priemonės atsidūrė Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nėra atsitiktinumas. Irmantė pasakoja, jog pati ilgą laiką kovojo su egzema ir dermatitu, todėl, kur tik keliaudavo, visur bandė surasti ką nors, kas jai pačiai labiausiai tinka.

„Mane sužavėjo Kretos kultūra ir gamta, jų požiūris į natūralumą. Pagarba vyresniesiems – jų žodžio klausoma, įsiklausoma… Na ir, žinoma, labai susidomėjau tikru alyvuogių aliejumi bei „dittany“ žolelėmis. Todėl kai vieną sekmadienio vakarą vėl nežinia nuo ko prasidėjo alerginė reakcija, pradėjo niežėti delnus, berti, prisiminiau Kretą ir pradėjau internete ieškoti natūralios kosmetikos.

Taip į mano kasdienybę atkeliavo „Evergetikon“ produktai ir vis keliavo, keliavo… Produktus pradžioje išbandė mano šeima, draugai… Kai visi liko sužavėti, kilo mintis pasidalinti gera žinia ir su panevėžiečiais, o vėliau ir su platesnio rato žmonėmis. Taip tapome oficialiais „Evergetikon“ atstovais Baltijos šalyse“, – pasakoja I.Miliauskienė, kuriai Kretos salos kosmetika tapo įkvėpimu ieškoti, atrasti, sveikti ir net sukurti dar vieną verslą.

Verslininkės atstovaujama produkcija gaminama iš maisto gamybai naudojamų ir eterinių aliejų, kurie išgaunami šaltuoju metodu, kad karštis nepakeistų sudėties. Tai itin skvarbios natūralios medžiagos, kurios saugo ne tik odos paviršių, bet ir gilesnius jos sluoksnius. „Evergetikon“ alyvuogių giraitės auginamos be trąšų ar pesticidų. Aliejuose gausu vitaminų ir polifenolių, kurie išgauna veido spalvą bei prideda jam sveikatos.

Pats alyvuogių aliejus turi absorbcijos problemų ir riebumą, tačiau, kai jis yra visumos dalis, labai efektyviai veikia.

Gamintojų iššūkis – maksimali pusiausvyra tarp natūralios sudėties, be sintetinių ar kitų ingredientų, kurie turi nepageidaujamo poveikio.

Bekompromisio efektyvumo ir kokybės siekiama tik išskirtinai ekologiškais būdais. Šioje kosmetikoje nėra vandens, kurį reikia konservuoti. Visos medžiagos ir elementai yra natūralūs, o produkcijos galiojimo laikas ilgesnis nei dveji metai.

„Viso to Ioanniui ir jo kolegoms pavyko pasiekti tik mokslo žiniomis ir nuolat eksperimentuojant,  ieškant, kaip natūraliomis priemonėmis sustiprinti gydomąsias ir apsaugines augalų ir aliejų galias, nedarant jokios žalos aplinkai. Kompanijos tikslas – nuolat tobulėti ir siekti paties geriausio rezultato. Ir jiems tai tikrai sekasi. Jų darbo filosofija tampriai susijusi su senovės Graikija, kurioje žmogaus grožis buvo siejamas su išvaizda, taip pat sveikata, gera nuotaika ir morale“, – sako I. Miliauskienė.

„Evergetikon“ turi keletą unikalių endeminių medžiagų, kurių svarbus vaidmuo buvo įrodytas daugelį metų prevencinės sveikatos, gydymo, gyvenimo trukmės ir gyvenimo kokybės srityse.

Pavyzdžiui, Kretos alyvuogių aliejus yra geriausias pasaulyje, tai įrodyta daugeliu tyrimų. Jis buvo apdovanotas tarptautiniais prizais Amerikoje ir kitur.

„Aš neieškojau verslo galimybių, aš ieškojau sveikatos ir natūralumo. Šioje savo kelionėje sutikau daug žmonių, kurie taip pat buvo paieškose, todėl nusprendžiau padėdama sau padėti ir kitiems. Negaliu parduoti to, kuo pati netikiu. Turiu didžiulę alergiją tam tikriems kosmetikos konservantams. Viso to šioje kosmetikoje nėra, nes ji išskirtinai natūrali.

Žmogaus sveikata nėra žaidimas, todėl, kad galėčiau padėti, išmokau gerai skaityti produktų etiketes, toliau domiuosi produktų suderinamumu, profesionalų įžvalgomis. Manyje atsirado dar daugiau sąmoningumo – sužinojau, kad net nuskausminamuosiuose vaistuose yra medžiagų, kurioms esu alergiška. Kadangi esu dar ir mama, noriu, kad mano paauglės dukros bei kiti žmonės būtų sąmoningesni ir suprastų, jog mes patys esame atsakingi už savo sveikatą ir tai, ką tepame ant kūno. Galų gale juk alerginės reakcijos yra organizmo „STOP“ ženklas, turime pagalvoti, ką reikia savo įpročiuose keisti“, – apie tai, kodėl ėmėsi graikiškos kosmetikos platinimo dėsto I.Miliauskienė.

„Aš buvau iš tų, kuri pirkdavo kosmetiką, kuri yra „ant bangos“, nesigilinau į įvairių grožio procedūrų pasekmes, leidau kitiems nuspręsti, kas tinka man. Dabar viskas apsivertė tiesiog aukštyn kojomis. Bet tam aš turėjau pažinti save ir dabar padedu tai padaryti kitiems, nes turiu ne tik žinių, bet ir gaminius, kuriais pasitikiu.

Turėjau vieną klientą, kuris nuolat guosdavosi, kad jo žmona vis pikta ant jo. Tada aš jam padaviau jazminų kūno aliejų su „Ylang-Ylang“ ir patikinau, kad jos nuotaika tikrai pasitaisys. Kai kitą kartą susitikome, jis sakė, jog aliejus stebuklingas, nes nepamena, kada paskutinį kartą žmona šitaip šypsojosi.

Tiesą sakant, aš manau, kad čia ne tik aliejus kaltas, tačiau ir stebuklus darantis dėmesys net mažiausioms smulkmenoms. Juk visas gyvenimas susideda iš mažų smulkmenų: vaiko juokas, vyro apkabinimas, dukros skambinimas pianinu… Juk iš tiesų mums, žmonėms, reikia labai nedaug. Svarbu, kad tai būtų tikra ir tai mums teiktų malonumo“, – pasakoja I.Miliauskienė.

Gamtos dovana žmogui

Per keliolika metų „Evergetikon“ natūrali kosmetika tapo žinoma milijonams žmonių visame pasaulyje. Gaminiai skirti veido, kūno, plaukų priežiūrai tiek moterims, tiek ir vyrams. Atskira linija – kūdikiams ir maitinančioms mamoms.

Kosmetikoje veidui ir kūnui nėra vandens (išskyrus šampūnus, skystą muilą, dušo želę). Tai suteikia didelį pranašumą, nes nereikia sintetinių priedų, konservantų, užtikrinančių produktams ilgalaikį naudojimą.

Kremai ir serumai veidui, kūnui ir rankoms turi drėkinančių, regeneruojančių, tonizuojančių savybių; suteikia odai elastingumą ir natūralų spindesį; mažina spuogus, aknę, odos žaizdas; stabdo senėjimo procesus.

„Evergetikon“ – tai 100 proc. natūrali ir veiksminga kosmetika įvairaus amžiaus žmonėms, o gamybos laboratorija įsikūrusi Kretos saloje, Skalani vietovėje. Produktus kompanija kuria nuo 2005 metų, o verslo tikslas gaminiuose apjungti saulės šviesos ir Kretos gamtos dovanas.

Pavadinimas „Evergetikon“ reiškia „gamtos dovana“.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *